neděle 22. února 2015

Bush v. Christie

Zdá se, že Bushův rychlý nástup získává na síle. Zatímco Romney odpadl první, teď to vypadá, že odpadne i další kandidát konzervativního amerického establishmentu - Chris Christie, guvernér New Jersey.
New Jersey Gov. Chris Christie is rapidly losing support among some of his most prominent home-state donors and power brokers, who are either hesitant to back him or shifting allegiance to former Florida governor Jeb Bush. Bush’s aggressive moves to lock up the Republican Party’s premier fundraisers threaten to undercut the Garden State governor before his expected campaign can get off the ground, while raising questions about how robust of a network of support Christie will be able to muster.

Ukrajina v ČT

Krásná debata v ČT - Foldyna (ČSSD), Kalousel (TOP09) a Eichler (ÚMV).

Dlooooooooooouhé názvy

Jistě skvělá kniha.

The objective of this monograph is to uncover and map out the ways in which the European neo-Nazi movement engages transnationally by gaining insights from the behaviour patterns of Czech neo-Nazis. It is theoretically grounded in Sidney Tarrow's theory of social movements and their transnationalization. The methodological toolbox comprises conceptions and methods used in social movement research. Content Analysis and Protest Event Analysis are used to determine framing and develop a repertoire of Czech neo-Nazi collective events with a transnational dimension. The ideological framing of neo-Nazism and its vision of Europe are also explored. Transnationalisation is investigated at three levels: the ideological, the conceptual and the practical (involving specific events in public space).



A ta fotka na obálce má něco vyjadřovat?

sobota 14. února 2015

Punk v HN a Ekonomu

Předchozí dva dny mi nabídly dva momenty k nevěřícnému zírání. Včera pět minut před koncem za stavu 7-1 pro Kometu hráč Pardubic Cetkovský (197 cm/108 kg; v zápase na ledu necelých 10 minut, v +/- ostudných -5) krosčekem na bradu smetl našeho nepřipraveného hráče.
Ve čtvrtek jsem zase nevěřícně zíral na s. 2 Hospodářských novin, která byla celá věnována tématu "Nejlepší vysoké školy podle studentů". Proč ne, ať si takové ankety dělá, kdo chce, ale aby se mu dostalo exkluzivního obrovského prostoru v novinách, které si hrají na seriózní, a to bez jediného vysvětlujícího komentáře ohledně výsledků a jejich věrohodnosti, to mi rozum nebere. A to jsem ještě netušil, že si Ekonom z této srandy udělal téma čísla ("Nejlepší školy očima studentů? Ekonom představuje unikátní průzkum českých univerzit")... Projektu Fakulta roku náleží uznání, že se jim podařilo procpat jako téma čísla do dvou významných tiskovin pro náročnější čtenáře. Trochu menší uznání za to, že se nechtěli se mnou podělit o přesnější data.
Těleso ponořené do kapaliny atd. se učí na základce, možná je načase, aby se v osnovách octl třeba i The 1936 Literary Digest Poll. Výsledkům ankety by nakonec mohl ještě někdo uvěřit - psalo se to přece v novinách.

čtvrtek 12. února 2015

Nejlepší politické kampaně ČR

Podle prvního ročníku cen pro politické marketéry Zlatý lístek vyhrála plzeňská ODS. Kampaň asi ODS také zajistila nečekaný úspěch ve volbách. Byl teda hlavním kritériem pro porotu zřejmý úspěch kampaně? Jde to nějak hodnotit s ohledem na další vlivy?

Kritéria dle webu ZL:
Kritéria hodnocení nejsou arbitrárně stanovena. Porota se při svém hodnocení rozhoduje pouze na základě přihlašovatelem dodaných materiálů. Bere však také zřetel na jejich důvěryhodnost. Porota hodnotí přihlášené kampaně a jejich části co nejkomplexněji.
A čím zaujala ODS v Plzni? Asi i plakátem připomínající stylem i barvou propagační styl amerických seriálů. Politický marketing je taky marketing.


neděle 8. února 2015

Chtěl Romney určit téma kampaně?

Mitt Romney nakonec v republikánských prezidentských primárkách kandidovat nebude. Na konci ledna řekl, že to balí. Přidal ale i doplněk:
I believe that one of our next generation of Republican leaders, one who may not be as well known as I am today, one who has not yet taken their message across the country, one who is just getting started, may well emerge as being better able to defeat the Democrat nominee.
Podle některých komentátorů se svým zvažováním kandidatury pokusil především zbrzdit Jeba Bushe a určit hlavní téma celých primárek i hlavních voleb, které zvýhodní GOP proti pravěpodobné kandidátce Demokratů. Klíčem má být souboj generací - resp. svěží vánek proti starým pořádkům.
Now, with Romney out, the dynamic of the race will be fundamentally altered. The choice is now likely be generational in nature. Bush, at 61, will be nearly a decade older than any of his serious competition in the race. 
The generational question will be even more important because of the increasing likelihood that Hillary Clinton will not be seriously challenged for the Democratic nomination. At 67, Clinton would be among the oldest people — in either party — to win a presidential nomination. And Romney — and lots of other Republicans — clearly feel as though the best (only?) way to beat Clinton is to nominate a fresh-faced Republican who can paint Clinton as a figure of a past that is better forgotten. 

Viz Romneyho call se sponzory: