pondělí 12. ledna 2009

ANKETA: Kdo bude předsedou vlády ČR v momentu převzetí funkce předsednictví EU?

Nový rok začal pre českú politickú garnitúru veľmi intenzívne. Každý tušil, že viesť Úniu bude náročné, ale neviem, či premiér, prezident a celá vláda naplno počítali s tým ako dôsledne budú v súvislosti s predsedníctvom v podstate od prvých minút a hodín vtiahnutí do kontinentálneho a globálneho diania.
My sme sa vás v poslednej ankete pýtali, na to, kto bude za Českú republiku predsednícke žezlo v roli premiéra preberať. Sme radi, že sa potvrdilo, že čitatelia tohto bloku sú politicky veľmi gramotní. Ukázalo sa totiž, že absolútna väčšina z vás (53 z 66) správne predpokladala, že Mirek Topolánek zostane premiérom aj na začiatku roka 2009, aj keď jeho pozícia bola nahnutá (ktovie, ako by sa situácia vyvinula, keby mu Pavel Bém na sneme dokázal lepšie kontrovať).
Je na čase vyhlásiť anketu novú. Presunieme sa z prostredia českej politiky opäť na pole medzinárodných vzťahov. Izraelsko-palestínske vzťahy sú dlhodobo nepriaznivé a čas od času vyústia do krvavého konfliktu. Postoje oboch strán majú svojich zástancov a odporcov. My samozrejme v rámci tolerancie odlišných názorov nechceme súdiť váš vlastný postoj. Zaujíma nás ale, či si myslíte, že sa niekomu podarí tento spor adekvátne vyriešiť. A komu?

Žádné komentáře: